Aktuální dění

Slavíme společně Den zamyšlení

17. února 2013 v 15:25
Co slaví všichni skauti po celém světe 22.února?

No přece den zamyšlení! (Thinking day)
V tento den totiž slavili narozeniny oba zakladatelé skautingu - Robert Baden-Powell i jeho žena Olave.
Stalo se tradicí, že v tento den se snaží skauti zamyslet nad aktuálními celosvětovými problémy a přispět nějakým způsobem k jejich řešení.
Tento rok jsou témata Dne zamyšlení dned dvě -

Společně můžeme zachránit životy dětí
Život a zdraví každé matky je drahocenné

Proto nyní v našem středisku probíhají různé programové bloky inspirované těmito tématy. Slavíme společně s našimi bratry a sestrami po celém světě! :)

Amatérská reklama na naše středisko

17. ledna 2013 v 17:16 | Míša a Kuba (sovy)
Dva ze členů Roverského oddílu Sovy - Kuba a Míša - dostali ve škole za úkol zpracovat reklamu na libovolné téma. A protože jsou skauti tělem i duší, vybrali si jako námět své reklamy právě naše skautské středisko. A protože se nám video moc líbí, rozhodli jsme se, že jej zveřejníme i na našich stránkách, přesto že je trošku amatérské. Jeho posláním je totiž ukázat, že se všichni máme rádi a skaut má v našich životech velký význam :-)

Vánoční schůzka

9. prosince 2012 v 18:59 | Kerol

Zveme všechny děti i vedoucí na tradiční celostřediskovou vánoční schůzku. Jako každý rok se koná poslední čtvrtek před Štědrým dnem, letos tedy 20.12.2012. Až se na ni budete připravovat, nezapomeňte si přibalit malý vzorek vašeho vánočního cukroví, hrníček na vánoční čaj, dárky pro kamarády a dobrou náladu :)
Těšte se na bohatý program a příjemnou atmosféru přicházejících Vánoc!

Velký Ještěrčí úspěch !

16. dubna 2012 v 16:52 | Bára
Tak se naše Světlušky a Vlčata zase jednou vytáhly!
V sobotu 14.dubna jsme se zúčastnili okresního kola Závodu Světlušek a Vlčat, které se konalo v Budišovicích poblíž Kyjovic. Počasí nám docela nepřálo, bylo chladno, zamračeno a vlhko. Naštěstí nepršelo nebo aspoň začalo poprchávat až na samý závěr dne. Ještě, že skaut je nepromokavý!
Závody Světlušek a Vlčat spočívají v tom, že družina nejmenších skautů vyrazí na trasu, kde musí prokázat svoje vědomosti v různých skautských disciplínách: poznávat zvířata, rostliny nebo významné osobnosti české historie i současnosti, osobnosti skautingu, dopravní značky, mapové značky nebo prokázat v praxi, že umí ošetřit různá zranění a přivolat odbornou pomoc. V jiných disciplínách zase museli umět napsat dopis, zabalit balík, vyrobit papírovou vlaštovku nebo zatlouct hřebík. Také museli ukázat, že umí luštit šifry, což zvládli levou zadní. A to všechno na čas.
Celý závod byl postaven na příběhu Philease Foga a jeho cestě kolem světa za 80 dní. Jednotlivá stanoviště byla zasazena do různých zemí a děti čekal příběh, ze kterého vyplynul úkol, který měli plnit. O to byl celý závod zábavnější a všechny děti si ho užívaly.
Závodu se zúčastnilo přes 100 nejmenších skautů a skautek rozdělených do 18-ti hlídek. Naše Ještěrky startovaly jako 5. a protože projevily opravdu dobré znalosti a schopnosti, skončily na 2.místě a postoupily do krajského kola, které se uskuteční koncem května ve Zlatých horách. Držte nám palce, protože Ještěrky si kladou vysoké cíle: postoupit do celostátního kola!
Sedm statečných Ještěrek :)

Den sesterství

22. února 2012 v 9:51 | Kerol
Co slaví 22.února všichni skauti na celém světě ? No přece Den Sesterství !Den Sesterství, neboli World Thinking Day (někdy také Den Zamyšlení) slaví všichni skauti, aby si připomněli, kolik jich na celém světě je, a že jsou všichni bratři a sestry bez ohledu na národnost, jazyk, nebo barvu kůže. Je to den, kdy si navzájem všichni přejeme, přemýšlíme o našem skautském životě a nosíme do školy a do práce skautské šátky. Jsme přece hrdí na to, že jsme skauti !
Každý rok má Den Zamyšlení také nějaké téma, nad kterým by se všichni skauti měli zamyslet a něco udělat pro lepší život sebe i ostatních. Letos je to heslo "Můžeme zachránit naši planetu" !
A proto se tento měsíc na schůzkách více zabýváme ekologií, přírodou a přemýšlíme, co všechno můžeme udělat, aby jsme pomohli zachránit naši planetu.
Takže všechno nejlepší, Bratři a Sestry ! :-)

Pozvání na Skautský střediskový den

11. února 2012 v 15:16 | Kerol
Co tě čeká ?
 • Spousta legrace, her a soutěží se skvělými cenami
 • Vázání uzlů - kdo to neumí, bude mít možnost naučit se to a každý pak bude moct porovnat své uzlařské schopnosti s ostatními!
 • Mini výtvarná dílnička
 • Spousta dalších lidí z našeho střediska, kteří chodí do jiného oddílu a tak je možná ještě neznáš! J
Takže pokud chceš zažít den plný skvělých zážitků, nových dovedností a hlavně legrace, neváhej a přijď v sobotu 18. 2. 2012 do naší klubovny a klidně s sebou vezmi sourozence nebo kamaráda.
Začátek: 9,00 hodin v klubovně
S sebou: dobrou náladu, oblečení vhodné i k venkovním hrám, nějakou svačinku, hrnek na čaj,
na výtvarnou dílničku: nějakou bavlnku nebo vlnu, zbytky látek, které doma najdeš, knoflíky, nůžky a lepidlo (budeme vyrábět kofoláčky J)
+ 10,- Kč = účastnický poplatek (kvůli "plyšovému drátku" a jiným potřebám pro kofoláčky, které jsme koupili hromadně),
Předpokládaný konec akce: 16 hodin

Sovy mají svůj web !

6. listopadu 2011 v 18:01 | Kerol
Abychom si mezi sebou mohli snadněji předávat informace, založil Brambor oddílové webové stránky pro Rangers a Rovery ze Sovího oddílu. Kdo se proto zajímá o naší činnost, chtěl by si přečíst něco více o naších členech, nebo ještě neví, co je to vlastně CEROH Mafie (naše oddílová hra), ať neváhá a klikne na :
http://roverskyoddilsovy.webnode.cz/

Děkujeme, Brambore :o)

Výprava do Vítkova

15. května 2011 v 16:42 | Bára
 • Informace pro rodiče:
  V sobotu 21.5.2011 vyrážíme na výpravu kolem řeky Moravice. Dopravíme se autobusem do Vítkova a odtud půjdeme pěšky přes hrad Vikštejn až do Hradce nad Moravicí. Celková trasa cca 20km.
 • Sraz: v sobotu 21.5.2011 v 6,30 na AUTOBUSOVÉM nádraží SVINOV (Svinov mosty dolní zastávka); autobus odjíždí 6,38
 • Návrat: v sobotu 21.5.2011 vlakem na nádraží Ostrava-Svinov; buď vlakem přijíždějícím v 18,00 nebo 19,00 hodin (záleží jakou rychlostí zvládneme cestu
 • Na sebe na cestu: SKAUTSKÝ KROJ!!! (skautská košile, šátek, odznak, KALHOTY!!! Ne tepláky nebo šusťáky) mikinu, bundu, šiltovku, turistickou obuv (oblečení prostě dle počasí…)
 • Do BATOHU(!): jídlo (hlavně buřta na opečení) na celý den (možnost zakoupení občerstvení cestou NENÍ), pití na celý den, pláštěnku, KPZ, skautský zápisník, psací potřebu, (případně repelent proti klíšťatům a opalovací krém - záleží na počasí), kapesné dle uvážení + 90,-Kč na celé jízdné (15 let a starší) - 60,-Kč poloviční jízdné (do 15-ti let)


Hrej si, Ostravo !!!

28. dubna 2011 v 15:22
Je ti 6 - 15 let ? Máš neděli 1.5. volno ? Chceš zažít pašování na Haldě, zaběhat si s kávou kolem Domu umění, nebo projít nebezpečnou trasou dolu ?
Pak neváhej a zapoj se do skvělé celodenní akce pro všechny prima děti s názvem Hrej si, Ostravo !!!
Všechno začne v 9,00 na Masarykově náměstí, kde se dozvíš instrukce ke hře a obdržíš pomůcky pro prokopání se Ostravou. Pak budeš navštěvovat různá stanoviště téměř po celé Ostravě a plnit připravené úkoly (je proto dobré vzít si s sebou celodenní jízdenku).


A kde bude mít stanoviště naše středisko ?
No přece v Ostravě - Svinově u obecního úřadu v parku ! Chceš si vyzkoušet, jaké je to procházet nebezpečnou cestou dolu, na které tě čekají různé zapeklité úkoly, překážky, ale hlavně spousta legrace ? Pokud ano, určitě na nás na svém prokopávání se Ostravou nezapomeň a přijď poznat pár dobrých lidí a zahrát si zajímavé hry :-)
Těšíme se !

(další informace na http://skautostrava.cz/ostrava)

Ondřejník 9.4.

23. března 2011 v 17:28 | Kerol
Ondřejník 9.4. 2011
V sobotu 9. dubna pořádáme naši první letošní výpravu na Ondřejník. Nejprve pojedeme vlakem do Frýdlantu, pak vylezeme na vrchol Ondřejník a odtud budeme pokračovat do Kunčic. Celkem ujdeme asi dvanáct kilometrů, takže by to měl být celkem nenáročný výlet. Je velmi pravděpodobné, že se na vrcholu zdržíme trochu déle a dáme si v tamní restauraci něco k snědku, proto by bylo dobré, vzít si s sebou alespoň 50,- Kč.
Sraz : Nádraží Ostrava - Svinov, vnitřní hala (tam, kde se prodávají jízdenky) v 8:10 hodin.
Návrat : v 17:00 tamtéž
Na sebe na cestu : dlouhé kalhoty, pevné tenisky (pohorky), skautský kroj + slib. šátek (kdo nemá kroj nevadí), pod kroj rolák, na kroj mikinu (+ do batohu dle počasí bundu)
S sebou : svačinu na cestu, pití, kapesníky, pláštěnku, šátek na hry, KPZ, skautský deník, psací potřeby, stezku, kapesné (50 - 100 Kč), dobrou náladu J
Je třeba zaplatit nejpozději na schůzce 5.4. (skauti), nebo 7.4. (světlušky a vlčata) poplatek
z jízdné - 60 Kč.

Pozvání na výtvarnou dílničku

8. února 2011 v 8:25 | K.
Kde ? Přece u nás v klubovně !
Kdy ? V sobotu 12.února od 9 - 12 hodin.

Chceš si sám/sama zkusit něco jen tak pro radost vyrobit ? Potřebuješ originální dárek pro kamaráda ? Baví tě zkoušení nových věcí ? Máš dvanáctého čas ?
Pokud jsi alespoň na jednu otázku odpověděl/a ANO, pak neváhej a přijď si vyrobit pár netradičních věcí a ozdůbek, popovídat si s ostatními a vyzkoušet něco netradičního.

S sebou : alespoň jednu bavlnku, dvě tužky, fixy, pastelky, 1 - 3 dřevěné kolíčky (klamříky) na prádlo, klubko vlny (nejlépe s barvou, která se ti líbí), dva větší korálky, kulatou krabičku od sýru - od Veselé Krávy apod., tři nafukovací balonky,

Těšte se na příjemně strávené sobotní dopoledne…. J

Výzva aneb přidej se k nám i ty !

16. listopadu 2010 v 11:15
 • Chceš se naučit přežít v přírodě ?
 • Hledáš dobrodružství?
 • Chybí ti kamarádi ?
 • Chceš objevit a dovědět se věci, na které bys sam/a nikdy nepřišel/la ?
 • Chceš navštívit místa, na která by ses jinak nikdy nedostal/a ?
 • Baví tě hrát hry a poznávat přírodu ?
 • Chceš zažít spousty okamžiků, na které se jen tak nezapomíná ?
 • Už tě nebaví sedět pořád doma, kde se nic neděje ?

Pak neváhej a přidej se k nám ! Protože....

.... skauti Ještěr Ostrava-Svinov nabírají nové členy !

Nabíráme všechny kluky a holky, kteří jsou čestní, chtějí zažít skvělé chvíle s prima lidmi a nebojí se nových zážitků !
Pokud je ti 6-16 let, neváhej a přijď mezi nás. Skaut je největší výchovné hnutí v Česku, tak proč ho nezkusit také ?
Horolezení


Máš - li 6-11 let a chodíš do první až páté (popřípadě šesté) třídy, noví kamarádi na tebe čekají každý ČTVRTEK od 16,30 - 18,00.

Pokud máš 12 - 16 let a chodíš do šesté až deváté třídy (nebo do prváku SŠ), rádi se s tebou budeme potkávat každé ÚTERÝ od 16,30 - 18,00.Zaujali jsme tě ? Více informací o čase a místu schůzek se dozvíš TADY.

Zajímá tě, co se na schůzkách dělá a jaký je program ? Klikni SEM.

Chceš se k nám přidat, popř. navštívit nezávazně několik schůzek a pak se rozhodnout ? Napiš nám na e-mail samkova.barbora@seznam.cz, nebo napiš vzkaz vpravo v menu (ale uveď na sebe zpětný kontakt, ať můžeme odpovědět!).

Těšíme se na tebe !
stanyŘíjnové Šance

29. září 2010 v 18:00 | Kerol
Jako každý rok i letos na podzim se chystáme jet na Šance.
Letošní termín numero uno bude 28. 10. - 31.10., tedy už od čtvrtku do neděle. Věnujte prosím pozornost této změně, normálně jezdíme až od pátku.
Vzhledem k termínu by bylo lepší vzít s sebou do batohu také rukavice, šálu a čepici a jiné vybavení, aby nám cestou nikdo nezmrzl ;-)

Chcete znát bližší informace o tom, co to jsou Šance a kde leží ? Klikněte zde !

Program a cesta jsou klasicky stejné, bližší informace u Báry.  Těšíme se ! :-)

Teepek.cz

28. září 2010 v 17:14 | Natka
Nazdar všichni!
Chtěla bych Vám doporučit skautskou webovou stránku www.teepek.cz. Naleznete na ní nejen plno fajn článků o skautingu všeobecně, ale i tipy na výlety, hry, či knížky. Prostě, každý si na této stránce najde to, co ho zaujme. A navíc! Když se zaregistrujete, nejen že můžete chatovat s ostatními skauty z České republiky, vyjadřovat se k článkům(, nebo je dokonce psát!), soutěžit, ale zároveň získáváte bodíky, za které zvyšujete svojí hodnost a můžete nakupovat v Teepkově krámku. No tak co? Přihlásíte se? (Napište nám něco do komentářů, ať víme, co si myslíte.)

Úklid klubovny

5. května 2010 v 16:23 | Kerol

Zveme všechny schopné členy oddílu i jejich rodiče na brigádu v naší klubovně, která  se pravděpodobně bude konat 15.5.2010. Pokud bude pršet, přesouvá se brigáda na 29.5.2010.


O co jde ?

Protože je třeba naší klubovnu i její okolí zvelebit a zkrášlit, pořádá se tato akce, která je spíše pro starší, schopnější členy (tím ale nechci říct, že by ti malí nebyli šikovní ;-)).

Výběr prací je opravdu bohatý :
výstavba nové střechy (to budou dělat dospělí), natírání okenic, oprava (natírání a předělání) brány a branky plotu, uklízení skladu podsad, terénní úpravy - sázení stromků, odstraňování starých pařezů, lehčí výkopové práce a spousta dalších.......

Nářadí a občerstvení samozřejmě zajištěno. Těšíme se na vaši účast ! :-)

Výlet na Pulčínské skály

6. září 2009 v 18:06 | Kerol
Prázdniny jsou pryč a skaut začal opět fungovat. A hned na první schůzce padlo několik návrhů na výpravy a jiné akce :)
Pokud bude tedy hezky, pravděpodobně pojedeme 19.9. - 20.9. na první výpravu v tomto školním roce do Pulčínských skál. Pulčínské skály se nacházejí na Moravě. Vyjedeme v sobotu brzy ráno, abychom na místě byli co nejdříve. Pochodíme, prohlédneme si skály a zahrajeme si jako vždy spoustu her :). Budeme tam i nocovat, takže si s sebou budeme brát stany a jiné potřebné tábornické vybavení, protože budeme spát venku. Tuto výpravu organizuje Shrek. Vzhledem k náročnějším podmínkám je tato výprava pouze pro "starší" členy.
Dále padl návrh na nocování v klubovně, který se ještě projednává a spousta dalších návrhů, jejichž uskutečnění je zatím v daleké budoucnosti.
 
 

Reklama