Leden 2013

Setkání Rangers a Roverů Moravskoslezského kraje

22. ledna 2013 v 15:10 | Káčka (Kerol, Katka, Kika, Kuba, Kulda) |  Proběhlé akce
Idea propojit Rangers a Rovery z našeho regionu = úžasný nápad! A my jsme ho společně s dalšími asi 15 lidmi už začali realizovat! :)
V pátek 18.1. totiž pět lidí z našeho Sovího oddílu (Katka, Kerol, Kuba, Kika, Kulda-Marcel) vyrazilo na historicky první setkání R+R z našeho kraje. A bylo to úžasné. Ikdyž cesta na Orlí hnízdo, kde akce probíhala, byla docela náročná (příkrý kopec, sníh, zima, těžké batohy..), stálo to za to, jak sama Kika po celé akci prohlásila.
Poznali jsme spoustu nových, skvělých lidí, kteří nám přinesli všelijakou inspiraci pro naši činnost. Hráli jsme zajímavé hry, které zařadíme do programu. Prožili jsme víkend plný výzev, smíchu, povídání, her ve sněhu a probdělých nocí. A protože jsme si s účastníky doslova "sedli", tento pátek se s nimi sejdeme znova při filmovém maratonu a celonočního sledování filmů. Tentokrát s námi půjde i zbytek oddílu :) Už se moc těšíme!


Mouka u Sov

17. ledna 2013 v 17:56 Proběhlé akce
Zábavná mouková schůzka v Sovím oddíle! :)
Rozhodli jsme se uspořádat si společně pár velmi netradičních schůzek. Jedna z nich byla nazvána Moukové klání.
Přinesli jsme si do klubovny trochu hladké mouky a velice dobrou čokoládu. Pak jsme hráli například zábavnou hru, která se jmenuje Moučná čokoláda. Na stůl jsme vždy vysypali trochu mouky a na její vršek umístili čtvereček čokolády. Příborovým nožem pak každý trochu mouky "odkrajoval". Cílem bylo, aby se čtvereček dostal na stůl. Komu se podařilo posledním ukrojením tam čokoládu dostat, směl ji sníst, ale musel jí sníst bez použití rukou.
Zanedlouho se tedy mnoho z nás ponořovalo mezi mouku pro skvělou čokoládu. Byla to opravdu legrace, hodně jsme se pobavili a oddechli si od školního stresu spojeného s uzavíráním známek. A o to nám šlo, zrelaxovat, společně se zasmát, pochutnat si na čokoládě a být se svými kamarády. (A to ikdyž jsme mouku pak museli delší dobu uklízet :D ).....


Amatérská reklama na naše středisko

17. ledna 2013 v 17:16 | Míša a Kuba (sovy) |  Aktuální dění
Dva ze členů Roverského oddílu Sovy - Kuba a Míša - dostali ve škole za úkol zpracovat reklamu na libovolné téma. A protože jsou skauti tělem i duší, vybrali si jako námět své reklamy právě naše skautské středisko. A protože se nám video moc líbí, rozhodli jsme se, že jej zveřejníme i na našich stránkách, přesto že je trošku amatérské. Jeho posláním je totiž ukázat, že se všichni máme rádi a skaut má v našich životech velký význam :-)