Prosinec 2012

Roznášení Betlémského Světla

22. prosince 2012 v 19:20 | R+R = Sovy, Natka |  Proběhlé akce

Letos jsme se rozhodli, že uděláme lidem ve Svinově radost a zúčastnili jsme se proto roznášení Betlémského Světýlka. Světýlko roznášeli členové roverského oddílu Sov, Terezka S. z Ještěrek a Marcel (který je skoro náš).
Sešli jsme se na svinovském nádraží, nasadili si na hlavu vánoční čepky a vydali se na nástupiště, kde měl za okamžik přijet z Brna skautský vlak se světýlkem přímo z Betléma. Vlak přijel ihned, naši skautští bratři a sestry nám předali světýlko, které poté zaujalo své místo v lucerničkách, a my mohli vyrazit jej předávat dále. Prvně jsme vyjeli do Polanky. Tam jsme světýlko roznesli k rodinám našich polaneckých členů a poté jsme se vrátili zpět do Svinova, kde jsme světýlko nabízeli místním občanům. Bylo pěkné vidět, jak mají lidé radost z toho, že si na ně někdo vzpomněl a že doma mohou mít betlémské světlo. Myslím si, že příští rok se této akce opět rádi zúčastníme, protože i přes zmrzlé prsty to za to stojí! :)

Skautský Ježíšek

22. prosince 2012 v 19:15 | Kerol |  Proběhlé akce

Že Ježíšek není skaut? U nás ve středisku je možné vše! :)
Na Vánoční schůzce obdaroval náš Ježíšek všechny a dokonce jsme vyhráli různé užitečné věci i v rámci skautské vánoční tomboly. Dárečků bylo habaděj, ale to přeci jen na našem celostřediskovém vánočním setkání nebylo nejdůležitější. V klubovně vládla kouzelná vánoční nálada zosobněná vůní cukroví a vánočního čaje a vše dokresloval ještě všudypřítomný úsměv a pohoda z nadcházejících Vánoc.
Sovy na schůzku přinesly své hudební nástroje, takže jsme si zazpívali i několik koled s dobrovem kytar a fléten. A jako zlatý hřeb večera se promítaly tak ceněné, neskutečné a bezkonkurenční staré fotky a videa z táborů, výprav, víkendovek a všemožných starých akcích. Čas běží úctyhodně rychle. Jinak si totiž naše stárnutí a neustálou změnu našich osobností nedokážeme vysvětlit. Každopádně bylo krásné zavzpomínat na staré zážitky a místa, kde jsme společně zavítali a pohovořit o místech, která bychom rádi navštívili nadcházející rok.
A tak přejeme veselé, stejně kouzelné Vánoce i všem ostatním (ne)skautům :-).

Mikuláš u Ještěrek

18. prosince 2012 v 15:31 | Sovy |  Proběhlé akce
Kdo že to zlobil? A kdo byl celý rok hodný a pomáhal ostatním?
To jsme se dozvěděli na naší speciální prosincové schůzce 6.12., neboť za světluškami a vlčaty přišel Mikuláš hned se dvěma anděly a dvěma tvory z mocností pekelných. Na každého všecko věděli, a protože nikdo není dokonalý, zazpívaly děti Mikulášovi koledy, aby odčinily své malé celoroční prohřešky :)
Čerti malé skauty trošičku pozlobili a andělé pak dětem dali malé dárečky a sladkosti. A když byli všichni spokojení, byl spokojený i Mikuláš a přislíbil svou účast a návštěvu i příští rok.Vánoční schůzka

9. prosince 2012 v 18:59 | Kerol |  Aktuální dění

Zveme všechny děti i vedoucí na tradiční celostřediskovou vánoční schůzku. Jako každý rok se koná poslední čtvrtek před Štědrým dnem, letos tedy 20.12.2012. Až se na ni budete připravovat, nezapomeňte si přibalit malý vzorek vašeho vánočního cukroví, hrníček na vánoční čaj, dárky pro kamarády a dobrou náladu :)
Těšte se na bohatý program a příjemnou atmosféru přicházejících Vánoc!