Listopad 2012

Výprava na Šance 2-4.11.

22. listopadu 2012 v 17:20 | Kerol |  Proběhlé akce
Jeden by nevěřil, jak ten čas rychle uběhl. Jako by to bylo včera, když jsme v půlce horkého července odjížděli ze šancovského tábora. Je to však už nějaký ten pátet, a protože se nám po Šancích stýskalo, vydali jsme se 2. listopadu zpátky do těchto úžasných končin.

Jak jistě víte, koncem října v Ostravě napadl sníh, a tak jsme byli zvědaví, zda nás překvapí i na Šancích. K našemu (myslím) štěstí se tak nestalo. Šance nás přivítaly v celé své podzimní kráse.
Takže když jsme se v sobotu probudili, nikdo nemeškal a až na pár zaúkolovaných lidí v kuchyni všichni vyrazili ven, užít si krásného dne. Téměř celou sobotu jsme strávili rozličnými hrami venku. A protože bylo čerstvě po Halloweenu, dlabali děti po skupinkách také dýně. A skutečně se jim to vydařilo :)
Večer jsme hráli tradiční šancovské hry "na uvítanou", tedy pro skauty, kteří s námi na tomto místě jsou vůbec poprvé. Takže jsme se projeli šancovským vláčkem na naši nejbližší hvězdu, navštívili nás Rytíři z lomu a nakonec se nám podařilo i seskočit z šancovského výtahu.

Jelikož krásné podzimní počasí přímo vybízelo k nočnímu pobytu venku, čekala nás i velkolepá stezka odvahy v hlubokém lese. Byla skutečně propracovaná, se skutečným vlkem, vřískající příšerou i prskající kočkou a cestou posetou našimi vlastnoručně vydlabanými dýněmi. Někteří se dokonce po pár metrech vrátili, neboť neměli dost odvahy dojít až k cíli a podepsat se na pergamen. Ale příště budou jistě chrabrejší.

V neděli před odjezdem jsme si ještě stihli zahrát spoustu zajímavých her venku, ve kterých mnohdy postačil i jednoduchý selský rozum, což jsme ovšem často zjistili až po ukončení a rekapitulaci hry :-)
Nakonec jsme byli obohaceni i o pár přezdívek, neboť jsme jako zakončovací rychlovku zvolili Vyvolávanou. A tak se mezi námi objevil třeba Budíček, Roteriér či Šnek.


Byly to opět Šance plné zábavy, smíchu, slunce, dobrých přátel a skvělých zážitků. A myslím, že se již všichni těšíme na další...