Tábor 2012

27. října 2012 v 19:09 | ... z pohledu Natky |  Proběhlé akce
Jako každý rok jsme i letos na začátku letních prázdnin opustili na dva týdny Ostravu a strávili úžasný čas na táboře. Tentokrát se tábor nesl v duchu Indiánů. Celý jeho název zněl "Po stopách Lakotů 2012". Vyzkoušeli jsme si spoustu nových dovedností a dověděli jsme se spoustu zajímavostí nejen ze života Indiánů.
Letos jsme si na počasí vůbec nemohli stěžovat, celý pobyt nám svítilo sluníčko a bylo hezky teplo. Až předposlední den poprchávalo - už to bylo třeba. Bylo velké sucho. Většinu tábora jsme s vodou šetřili, proto jsme třeba ráno místo klasické rozcvičky běhali k potoku, kde jsme si umyli zuby. Pro pár jedinců to byl hrozný začátek dne, ale většina z nás si běh lesem celkem užívala.
Jak už bylo řečeno, zkusili jsme si plno nových věcí. Lovili jsme bizony vlastním lukem, vařili jsme si právou indiánskou bramboračku v kotlíku, učili jsme se rozeznávat kytky, dokonce proběhl i zdravotnický zásah. Do toho jsme hráli nejrůznější hry - pohybové i "přemýšlecí", jako je třeba náš oblíbený AZ-Kvíz. Celý tábor jsme také zkoušeli plnit nejrůznější Bobříky, které měl pro nás připravené Brambor. Jednou z nejzajímavějších zkoušek byla "krtčí zkouška" - při ní jsme museli mít zavázané oči a přitom normálně fungovat. Kika vydržela nejdýl, celý jeden den...
Asi jednou z nejzajímavějších částí tábora byl závěrečný poklad. Letos byl totiž vymyšlen trošku netradičně - formou výsadku. Jednotlivé družiny byly odvezeny každá na jiné místo a jejich úkolem bylo dostat se do tábora a po cestě plnit úkoly, které se dozvěděly až tehdy, když se jim podařilo vyluštit šifry.
Myslím, že letošní tábor se celkem vydařil. Dokonce máme mezi sebou další držitele Orlích per - letos tuto zkoušku jednodenního hladu, mlčení a samotky splnil Vojta, Terezka S. a Katka M.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama