Velký Ještěrčí úspěch !

16. dubna 2012 v 16:52 | Bára |  Aktuální dění
Tak se naše Světlušky a Vlčata zase jednou vytáhly!
V sobotu 14.dubna jsme se zúčastnili okresního kola Závodu Světlušek a Vlčat, které se konalo v Budišovicích poblíž Kyjovic. Počasí nám docela nepřálo, bylo chladno, zamračeno a vlhko. Naštěstí nepršelo nebo aspoň začalo poprchávat až na samý závěr dne. Ještě, že skaut je nepromokavý!
Závody Světlušek a Vlčat spočívají v tom, že družina nejmenších skautů vyrazí na trasu, kde musí prokázat svoje vědomosti v různých skautských disciplínách: poznávat zvířata, rostliny nebo významné osobnosti české historie i současnosti, osobnosti skautingu, dopravní značky, mapové značky nebo prokázat v praxi, že umí ošetřit různá zranění a přivolat odbornou pomoc. V jiných disciplínách zase museli umět napsat dopis, zabalit balík, vyrobit papírovou vlaštovku nebo zatlouct hřebík. Také museli ukázat, že umí luštit šifry, což zvládli levou zadní. A to všechno na čas.
Celý závod byl postaven na příběhu Philease Foga a jeho cestě kolem světa za 80 dní. Jednotlivá stanoviště byla zasazena do různých zemí a děti čekal příběh, ze kterého vyplynul úkol, který měli plnit. O to byl celý závod zábavnější a všechny děti si ho užívaly.
Závodu se zúčastnilo přes 100 nejmenších skautů a skautek rozdělených do 18-ti hlídek. Naše Ještěrky startovaly jako 5. a protože projevily opravdu dobré znalosti a schopnosti, skončily na 2.místě a postoupily do krajského kola, které se uskuteční koncem května ve Zlatých horách. Držte nám palce, protože Ještěrky si kladou vysoké cíle: postoupit do celostátního kola!
Sedm statečných Ještěrek :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama