Střediskový den 18.2.2012

20. února 2012 v 13:20 | Kerol |  Proběhlé akce
Abychom se zase více "mezioddílově" poznali, pořádně si zablbli, porovnali své síly a něco si vytvořili, uspořádali jsme Střediskový den plný zábavy. A svůj účel tato akce rozhodně splnila !

Pro zobrazení celého článku klikni na "Celý článek"...Už v devět hodin ráno se do klubovny začali sbíhat členové ze všech skautských oddílů, které ve středisku máme.
Nejprve jsme měli za úkol najít mezi ostatními člověka z jiného oddílu, kterého téměř vůbec neznáme a utvořit s ním dvojci. Pak jsme dostali dvě minuty na to, abychom se se svou dvojičkou co nejvíce poznali. Zjistili jsme o sobě kolik má kdo sourozenců, co nejraději dělá o víkendu, kde bydlí jeho babička, či dokonce jak se dostal kdysi do skautu. Následně jsme se v kruhu s naší dvojcí navzájem představili ostatním, takže se ukázalo, kolik jsme si toho o tom druhém opravdu zapamatovali.
Poté jsme hráli ještě několik seznamovacích her a pár kol oblíbené hry "Městečko Palermo".
Čas rychle utíkal a přišla další etapa naší akce - totiž Závod v uzlování. Každý pořádný skaut přece musí co nejrychleji zvládnout uvázat všech šest základních uzlů - rybářský, ambulanční, lodní, škotový, dračí, zkracovačku. A nejlépe i poslepu! Jedna z disciplín totiž byla i uvázat ambulanční uzel poslepu. A ikdyž nejmenší z nás nezvládli všechny uzly, všichni si závod náramně užili a často s velkým překvapením zjistili, jak si vedou v porovnání s ostatními.
Vítězové uzlování - 1. Kuba, 2. Míša, 3. Terka

A jak závod nakonec dopadl ? Na prvních třech místech se umístili : Kuba (Oddíl Ještěrky), Terka S.(oddíl Ještěrky) a její ségra Míša (oddíl Sovy). Ano, skutečně, ty "malé" Ještěrky porazily o mnoho starší Sovy ! Moc jim blahopřejeme :-) .Ceny byly závidění hodné - za první místo byla udělena krásná, nová vázačka a malý plyšák. Za druhé a třetí místo skautská klíčenka se skautskými plackami a extra cena pro "malé" snaživce byla plyšák.


Gratatulace...


A nyní přišel čas na malé rukodělné tvoření. Tentokrát jsme vyráběli Kofoláčky. Každý si přinesl pár bavlnek a knoflíků a Natka pro každého koupila papírovou kuličku na hlavičku a plyšový drátek na tělíčko. A že se nám kofoláčci opravdu povedli a nebylo to nic těžkého se můžete přesvědčit sami. Dokonce jsme si s nimi tak trochu hráli a nafotili "umělecká fota" :D ....

Všichni kofoláčci spolu


Kofoláčci ve sněhu..

Po velice úspěšné výtvarné dílničce byla na řadě velká bojovka venku s názvem Latrína. Byli jsme rozděleni na tři družstva a naším úkolem bylo získat od "Prodejců" (Bára, Petra a Natka) toaletní papír, probojovat se mezi družstvem "Průjmů", které nám toaletní papír mohlo sebrat a dorazit tak až k latríně, kde jsme odevzdali toaletní papír a snažili se získat další. Občas se objevila i "Zácpa" (Kerol), kterou mohl chytit každý a získat tak pro svůj tým bonusovou kartičku "Nové trenýrky". Byla to opravdu legrace! Nakonec vyhrálo družstvo Vojty, které za odměnu obdrželo čokoládu.
Nakonec jsme ještě společnými silami postavili několik ledových soch - Šikmou Věž, či Master křeslo a další. Taky jsme hráli koulovanou a Radar.
I nejmladší účastník stavěl.... :-)

Autoři "Šikmé Věže.."


Dalo nám práci sochy postavit..Protože ručičky na hodinách už ovšem ukazovaly skoro čtyři hodiny, pustili jsme se do úklidu klubovny, neboť ve čtyři hodiny byl náhlašený konec akce a u klubovny se postupně začali shromažďovat rodiče. A tak jsme si sbalili naše věci, uklidili a vyhodili zbytky bavlnek a látek z kofoláčků a vyrazili domů. Moc povedená akce !
"Masters křeslo" od Kerol a Natky....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama