Výšlap na Ostrou

29. ledna 2012 v 19:21 | Natka |  Proběhlé akce
Už dlouho jsme plánovali výlet na vrcholky kopců v blízkém okolí Ostravice. Nejvíce nás zaujaly 2 kopce(, kterým odnepaměti říkáme "Prsa"Smějící se), a proto jsme se rozhodli, že konečně uspořádáme výpravu a kopec Ostrá, jak se správně jmenuje, důkladně "prozkoumáme".
5.11.2011 se nás asi dvacet sešlo na svinovském nádraží. Chvíli jsme počkali na ty největší opozdilce a zanedlouho se vydali na nástupiště, kde už na nás čekal vlak. Před příjezdem na Ostravici nás čekal ještě jeden přestup. Když už jsme konečně dorazili na Ostravici, utvořili jsme kolečko a všichni se představili, protože mezi nás přivítalo pár nováčků. Po představení následovalo skupinové foto a už se šlo.

Cestu jsme si zpříjemňovali povídáním a hráním her (Klíště, Ocásky). Taky jsme občas udělali dlouhý vláček a při šlapání do prudkého kopce se hezky střídali. Není se čemu divit, že za chvíli jsme byli na vrcholku Ostré. Po zasloužené pauze na nás čekalo překvapení. Mohli jsme zkusit slaňovat. Mnozí z nás nebyli moc nadšení, ale i přes to se našlo pár odvážlivců. Po slaňování jsme si všichni opekli párky a tentokrát se vydali na cestu zpátky.
Cestou domů nás čekala celkem složitá cesta dolů z kopce, ale všichni ji nakonec přežili bez sebemenšího úrazu. Stavili jsme se ještě do restaurace, kde jsme si vypili teplý čaj, a už jsme pomaloučku šli směrem k nádraží, kde jsme tentokrát nečekali na vlak, ale na autobus. Myslím, že se výlet vydařil a doufám, že se na Ostrou brzo vydáme znova, protože je tam opravdu nádherně!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama