První schůzka po prázdninách

4. září 2011 v 13:20 | Kerol |  Proběhlé akce
Prázdniny skončily, ale aktivita a život v našem středisku znova začal. A protože jsme se nemohli dočkat, až se zase všichni uvidíme, rozhodli jsme se nový školní rok zahajít všichni společně, a to hned v jeho první den. Tedy prvního září v klubovně.
Na schůzku přišli světlušky i vlčata, skauti, rangers a roveři i všichni vedoucí. Taky mezi nás poprvé zavítalo asi 10 nováčků.

Nejprve jsme se dozvěděli několik organizačních věcí ohledně středisku, schůzkách a skautu obecně. A pak už nás čekala super seznamovací hra, při které jsme se nasmáli a vzájemně se poznali. Venku visel papír s otázkami jako ,,Kdo chodí do první třídy ?" nebo ,,Komu vyndali tlusté střevo ?" a úkolem každého z nás bylo co nejrychleji najít někoho, na nějž tato otázka sedí. A každého človíčka, kterého jsme viděli poprvé, jsme nejprve museli skautsky pozdravit (podáním levé ruky se zapletenými malíčky) a vzájemně se představit. Takže jsme se mezi sebou rychle zorientovali a ještě jsme se u toho pobavili :-).
Potom jsme hráli obíhanou a naši vyžádanou, velice oblíbenou hru Hutututu.... Vymysleli jsme si taktiku, přemýšleli jak na soupeře a všichni měli své místo a svou úlohu. Netrvalo dlouho a každý se do hry zcela vžil a i nejmenší vlčata a světlušky hrdě hájili balón a stále vymýšleli lepší způsoby, jak zastavit soupeře.
I číselková pohádka měla jako vždy velký úspěch. Zvlášť když se o míč začalo tahat hned několik lidí...
A nakonec jsme si pro zklidnění a pro zábavu dali Partičku. Hru, která běží na stejném principu, jako stejnojmenný televizní pořad. Vznikaly skutečně vtipné věty, dozvěděli jsme se, co všechno se dá dělat na gauči a kolik osob se tam může vejít, nebo jak to vypadá u Dana doma... :o)
Při sundávání státní vlajky ještě každý nováček dostal na památku důkaz o své první schůzce a všichni účastníci lízátko.

Zahajovačka se opravdu vydařila. Je skvělé hrát hry v tak velkém počtu dětí, které skvěle spolupracují i přesto, že je každé jiného věku, či síly. Už aby byla další schůzka ! Ikdyž tentokrát už po oddílech :)....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bára Bára | 17. září 2011 v 16:18 | Reagovat

Tak to by mě fakt zajímalo komu vyndali TLUSTÉ střevo! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama