Září 2011

První schůzka po prázdninách

4. září 2011 v 13:20 | Kerol |  Proběhlé akce
Prázdniny skončily, ale aktivita a život v našem středisku znova začal. A protože jsme se nemohli dočkat, až se zase všichni uvidíme, rozhodli jsme se nový školní rok zahajít všichni společně, a to hned v jeho první den. Tedy prvního září v klubovně.
Na schůzku přišli světlušky i vlčata, skauti, rangers a roveři i všichni vedoucí. Taky mezi nás poprvé zavítalo asi 10 nováčků.

Nejprve jsme se dozvěděli několik organizačních věcí ohledně středisku, schůzkách a skautu obecně. A pak už nás čekala super seznamovací hra, při které jsme se nasmáli a vzájemně se poznali. Venku visel papír s otázkami jako ,,Kdo chodí do první třídy ?" nebo ,,Komu vyndali tlusté střevo ?" a úkolem každého z nás bylo co nejrychleji najít někoho, na nějž tato otázka sedí. A každého človíčka, kterého jsme viděli poprvé, jsme nejprve museli skautsky pozdravit (podáním levé ruky se zapletenými malíčky) a vzájemně se představit. Takže jsme se mezi sebou rychle zorientovali a ještě jsme se u toho pobavili :-).
Potom jsme hráli obíhanou a naši vyžádanou, velice oblíbenou hru Hutututu.... Vymysleli jsme si taktiku, přemýšleli jak na soupeře a všichni měli své místo a svou úlohu. Netrvalo dlouho a každý se do hry zcela vžil a i nejmenší vlčata a světlušky hrdě hájili balón a stále vymýšleli lepší způsoby, jak zastavit soupeře.
I číselková pohádka měla jako vždy velký úspěch. Zvlášť když se o míč začalo tahat hned několik lidí...
A nakonec jsme si pro zklidnění a pro zábavu dali Partičku. Hru, která běží na stejném principu, jako stejnojmenný televizní pořad. Vznikaly skutečně vtipné věty, dozvěděli jsme se, co všechno se dá dělat na gauči a kolik osob se tam může vejít, nebo jak to vypadá u Dana doma... :o)
Při sundávání státní vlajky ještě každý nováček dostal na památku důkaz o své první schůzce a všichni účastníci lízátko.

Zahajovačka se opravdu vydařila. Je skvělé hrát hry v tak velkém počtu dětí, které skvěle spolupracují i přesto, že je každé jiného věku, či síly. Už aby byla další schůzka ! Ikdyž tentokrát už po oddílech :)....

Tábor v Pravěku 2011

2. září 2011 v 19:50 | Kerol |  Proběhlé akce
Jaký byl letošní tábor ? Plný skvělých zážitků, netradičních aktivit i spousty nových tváří !
Tentokrát se na tábor přihlásil opravdu slušný počet dětí - 32. S vedoucímí nás bylo dohromady 40, takže na malý počet táborníků jsme si rozhodně stěžovat nemohli.....
Celý tábor se letos nesl v duchu pravěku. Proměnili jsme se v jednu velkou pravěkou tlupu se čtyřmi rody (družinami). Naše rody se jmenovaly Havrani, Medvědi, Vlci a Sokoli. Každý rod měl svůj vlastní pokřik a svůj rodový talisman, který bylo nutno nosit stále při sobě, pařát pravěkého ptáka.
Den za dnem jsme v rodech soutěžili mezi sebou a nejúspěšnější rod celého dne navíc vždycky večer získával zuby z mamuta, které pak každý jeho člen nosil přivěšené na krku. Aktivity a soutěže byly opravdu rozmanité - stříleli jsme z luku, šili si vlajky, naučili se poznávat nové druhy rostlin, stavěli si chýše, snažili se co nejdéle udržet věčný oheň, či jsme bojovali v lese o čest svého rodu a naši vlajku....


A jak vidí tábor samotní táborníci ?

Natka: Tábor byl, ostatně jako předcházející roky, super. Napsala bych jen krátce pár zážitků, které jsou pro mě vážně nezapomenutelné. Tak tedy: Bramby, který se při přípravě našeho vlčího programu na táborák převlékl do růžových šatů, pak se z nich nemohl dostat a nikdo mu, chudákovi, nechtěl pomoct, jak to bylo vtipné ho sledovat. Nástupy, při nichž jsme se jen málokdy nezasmáli. Dělání sudů a kotrmelců z kopce dolů, což se vedoucím moc nelíbilo, nedivím se. Hlídky a samotný přepad, ze kterého byla většina malých úplně vyklepaná. A my velcí jsme si to hlídání přitom tak užívali! (Až na tu následnou ranní únavu, kdy se nám nechtělo vstávat, ale to se nám ostatně nechtělo nikdy.) To mi připomíná scházení nás větších ve stanech a cesty do nich spolu s Kerol, Vojtou a Shrekem po každé večerní rádcovské schůzce. Poklad. A nakonec Slibový oheň! Bylo úžasné ho zapalovat a poté držet vlajku a sledovat, jak nováčci skládají slib. Je to taková slavnostní atmosféra, sedíte pospolu v kruhu, zpíváte oblíbené písničky, sledujete hypnotizující oheň a hvězdy. Celý tábor jsem si užívala od začátku do konce, všechny aktivity, výlety, kuchyňské, prostě vše... Už se těším na další rok(y)!

Míša: Tábor byl skvělý.. Celodenní výlety, večerní čtení, CETAH, hry - hlavně hry v lese byly úžasné. Zpívání skautské večerky na mě taky hodně zapůsobilo hned první den - když celý tábor zpívá při západu slunce - prostě nádhera. Další takové krásné a hlavně skautské momenty byly táboráky - hvězdy nad hlavou a obrovský oheň v Posvátném kruhu k tomu spousta písniček. Poklad byl taky dost dobrý - jednu zprávu jsem našla i já :D:D a to najít ty malé skleničky nebylo vůbec lehké.. Gruň a Lysá - dva parádní kopce, kde mnoho z nás nakoupilo pohledy a posílalo je domů. To vše a mnoho dalšího se událo za krátké i dlouhé dva týdny strávené na jednom skautském táboře uprostřed necivilizace. Už teď se těším na další výlet do těchto končin, kde se ať je zima nebo léto hrajou hry a všude je veselo.