Ondřejník 9.4.2011

10. dubna 2011 v 17:01 | Kerol |  Proběhlé akce
První letošní výprava do hor je za námi.
A zároveň taky první výprava, kterou jsme s Natkou pořádaly. Zajímavý pocit.
Vše začalo, když na nádraží do Svinova doputovali i poslední nahlášení členové. Sešlo se nás šestnáct, což bylo tak akorát - ani málo, ani moc. Venku bylo celkem chladno, z čehož jsme měli malinko strach, ale jak se nakonec ukázalo, zbytečně. Vlak přijel kupodivu včas a zanedlouho už jsme jeli vstříc Ondřejníku, který někteří z nás navštívili vůbec poprvé.
Na nádraží jsme se dozvěděli o celodenní hře - myškách. Všichni si za pas zastrčili šátek, tak, aby jim vyčuhoval jako ocásek a kdykoliv během dne někdo z vedoucích zakřičel "Myši", všeho jsme nechali a začali jsme si navzájem krást šátky. Zároveň jsme si však museli chránit vlastní "ocásky", takže to byla opravdu legrace, zvlášť ve chvílích, kdy hru nikdo nečekal.
Brzy vysvitlo slunce, a tak se nám šlo ještě lépe. Ve Frýdlantě jsme našli pěkně ukrytou kešku - v ptačí budce :-).

Při naší první přestávce na svačinu se vyhlásila další celodenní soutež - klíště. Klíště představoval kolíček na prádlo. Účelem bylo ho nepozorovaně připnout nějakému člověku a zároveň si dávat pozor, jestli ho někdo nepřipl třeba vám. Po každých patnácti minutách se vyhlásil "konec klíšťat" a kdo klíště měl na sobě, dostal trestný bodík.
Fakt je, že ikdyž byla trasa z Frýdlantu na Ondřejník dlouhá pouze 3 kilometry, Ondřejník je relativně prudký vrchol, takže nám to chvíli trvalo ho zdolat. Nahoře jsme se pak stavili v hospůdce na oběd. Taky jsme si "zaskotačili" na kolotočích a na houpačce....

Pak jsme se vydali po zelené značce směrem do Kunčic. Tentokrát jsme šli z kopce, takže už to byla pohoda. Do hry se přidalo druhé klíště - tedy další kolíček. Ten někdo dal (pravděpodobně Péťa) na bundu "Panu Baťohovi", a když byl konec klíšťat, nikdo si nevšiml, že ho má Batoh na sobě. A tak jsme si mysleli, že se klíště někam ztratilo a spadlo bůhvíkam. Štěstí, že si ho Shrek všiml :-)
Čas běžel neúprosně a měli jsme co dělat, abychom stihli vlak, který jel ve čtyři hodiny z Kunčic. Proto jsme zařadili další hru - Mrznutí. Někdo z vedoucích se nepozorovaně dostal dál před ostatní děti. Pak už stačilo zakřičet "Mrznééé" a všichni se k němu rozběhli. Protože první tři lidé, kteří k vedoucímu přiběhli, dostali bodíky (stejně jako třeba za Myši apod.).
Na nádraží jsme nakonec přišli dokonce o tři čtvrtě hodiny dřív, než vlak přijel. Zahráli jsme si ještě několik her, doskákala poslední klíšťata a hurá domů. Ve vlaku se spočítaly body za hry a udělily se diplomy a ceny. První skončil Dan, druhý Vojta, třetí Kubík a těsně za nimi Kiki.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pakistani brides dresses pakistani brides dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 14:55 | Reagovat

Hello my loved one! I want to say that this particular submit rocks!, great composed and will include just about all essential infos. We?|n like to appear extra posts like this.
http://www.isdress.org

2 iwc copy watches iwc copy watches | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 2:46 | Reagovat

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.
http://www.begwatches.net

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama