Duben 2011

Hrej si, Ostravo !!!

28. dubna 2011 v 15:22 Aktuální dění
Je ti 6 - 15 let ? Máš neděli 1.5. volno ? Chceš zažít pašování na Haldě, zaběhat si s kávou kolem Domu umění, nebo projít nebezpečnou trasou dolu ?
Pak neváhej a zapoj se do skvělé celodenní akce pro všechny prima děti s názvem Hrej si, Ostravo !!!
Všechno začne v 9,00 na Masarykově náměstí, kde se dozvíš instrukce ke hře a obdržíš pomůcky pro prokopání se Ostravou. Pak budeš navštěvovat různá stanoviště téměř po celé Ostravě a plnit připravené úkoly (je proto dobré vzít si s sebou celodenní jízdenku).


A kde bude mít stanoviště naše středisko ?
No přece v Ostravě - Svinově u obecního úřadu v parku ! Chceš si vyzkoušet, jaké je to procházet nebezpečnou cestou dolu, na které tě čekají různé zapeklité úkoly, překážky, ale hlavně spousta legrace ? Pokud ano, určitě na nás na svém prokopávání se Ostravou nezapomeň a přijď poznat pár dobrých lidí a zahrát si zajímavé hry :-)
Těšíme se !

(další informace na http://skautostrava.cz/ostrava)

Šance 15.4. - 17.4. 2011

27. dubna 2011 v 19:27 | Kuba K. - splnil si tak úkol do stezky |  Proběhlé akce
V pátek 15.4. jsme se sešli na parkovišti u Hornbachu. Čekala nás totiž cesta na překrásné místo zvané Šance. Jakmile všichni dorazili, vydali jsme se k tramvaji, která nás zavezla na ÚAN, kde již někteří účastníci výpravy vybalovali svoje svačinky a sladkosti. Když přijel autobus a všichni jsme se usadili, začala cesta, při které jsme se hodně nasmáli a leccos jsme se dověděli.
Když jsme konečně dorazili na Visalaje, před námi byla několikakilometrová cesta, než jsme se dostali na ono místo. Během cesty jsme se rozdělili na dvě skupinky a tak ta druhá dorazila trošičku později. Po pár karetních hrách a plácané jsme šli zalehnout do postele, kde se strhla bitka o mobil od Kerol a o její polštář, kterým lákala Dana, v rámci "životního štěstí některých členů oddílu" (Míši a Dana).


Foto : Na mostě přehrady Šance
Následující den po snídani šly holky vařit oběd a kluci nosit vodu a vytahovat šrouby z trámů. Po dobrém obědě a krátkém "odpoledním klidu" nás čekala hra, ve které jsme se rozdělili na dva týmy a každá skupina připravovala pro tu druhou trasu plnou úkolů. Zatímco my alias "tým Shreka" (Shrek, Míša, Kuba, Matěj, Verča a Kuba) jsme dali úkoly pouze složit dvě básničky, tak "tým Vojty"(Vojta, Dan, Kerol, Denis, Katka a Iza) si pro nás připravil stavění městečka v lese z různých šišek, kamenů atd., šifry a tajnou zprávu uprostřed bažiny, takže jsme museli nějak vymyslet, jak se k ní dostat a trošku jsme se namočili. Po menším oddychu jsme si šli zahrát baseball. Na večeři jsme si opekli párky a potom jsme hráli ještě nějaké hry.

Foto : Kuba odpaluje míček při Baseballu
Další den se už bohužel jelo domů, cestou na autobus jsme našli několik kešek, z nichž jedna nám uplavala, ale o několik metrů dál jsme ji opět díkybohu našli, vylovili z vody a dali zpět na své místo.
Kolem půl šesté jsme dorazili domů, všichni zdraví až na Míšu, která přišla o hlas a Kerol, která zase o sluch. Ale bylo fajn !
Všichni se už těšíme na další Šance. Snad budou brzy.

Oddíl Ještěrek

27. dubna 2011 v 19:15 | Bára |  Vlčata, světlušky a skauti
Světlušky, Vlčata a malí skauti, to jsme my - nejmladší členové našeho střediska.

A protože jsme malí "Ještěři" říkáme si Ještěrky. Scházíme se minimálně jednou týdně v naší klubovně u Krůčkovy ulice ve Svinově. Kdo by nás chtěl navštívit nebo se k nám přidat, může přijít každý čtvrtek od 16,30 do 18,00; rádi ho uvidíme.
Fantazii se u nás meze nekladou..
Kdo přijde, může si s námi zahrát spoustu zábavných her, zkusit si vyrobit třeba kofoláčky, nebo figurky z moduritu, naučit se zašifrovat tajné vzkazy pro kamarády, uvázat všelijaké užitečné uzly, dozvědět se něco nového o přírodě, naučit se lézt po skalách, slaňovat a zažít spoustu dobrodružství !Taky u nás určitě najdete spoustu príma nových kamarádů a zažijete zážitky, na které se jen tak nezapomíná...
Navíc se pak už o víkendech rozhodně nebudete muset nudit doma ! Minimálně jednou do měsíce jezdíme na výpravy do hor a pořádáme spoustu akcí :-).... A v létě přichází to nejlepší - čtrnáctidenní tábor plný vůně jehličí a úžasných zážitků !
Tak neváhejte a přijďte! Bereme holky i kluky ve věku 6-14 let, kteří chtějí najít nové kamarády a zažít opravdové dobrodružství!
Pokud máte nějaké dotazy, můžete se klidně obrátit na vedoucí Báru:

O našem středisku

27. dubna 2011 v 18:27 | Kerol |  Základní informace o středisku
Vítej, drahý návštěvníku, na stránkách skautského střediska Ještěr 6 Ostrava - Svinov.

Tento článek je jakýmsi rozcestníkem, ve kterém si můžeš snadno vybrat cestu, na které najdeš to, co tě zajimá. Ať už to bude několik základních informací o tom, co ve skautu děláme, jak probíhají naše schůzky, či jaký je náš nejoblíbenější cíl výprav.
A co dál ?
Celé naše středisko vede vedoucí jménem Batoh. Každý oddíl má alespoň jednou za měsíc nějakou akci. Většinou jsou to akce "celostřediskové", takže se jich účastní malí i velcí, proto se taky všichni perfektně známe a můžeme se na sebe navzájem spolehnout. A to se hodí nejen na výpravách, ale i na táboře, který je každoročním vyvrcholením naší celoroční činnosti.

Ondřejník 9.4.2011

10. dubna 2011 v 17:01 | Kerol |  Proběhlé akce
První letošní výprava do hor je za námi.
A zároveň taky první výprava, kterou jsme s Natkou pořádaly. Zajímavý pocit.
Vše začalo, když na nádraží do Svinova doputovali i poslední nahlášení členové. Sešlo se nás šestnáct, což bylo tak akorát - ani málo, ani moc. Venku bylo celkem chladno, z čehož jsme měli malinko strach, ale jak se nakonec ukázalo, zbytečně. Vlak přijel kupodivu včas a zanedlouho už jsme jeli vstříc Ondřejníku, který někteří z nás navštívili vůbec poprvé.
Na nádraží jsme se dozvěděli o celodenní hře - myškách. Všichni si za pas zastrčili šátek, tak, aby jim vyčuhoval jako ocásek a kdykoliv během dne někdo z vedoucích zakřičel "Myši", všeho jsme nechali a začali jsme si navzájem krást šátky. Zároveň jsme si však museli chránit vlastní "ocásky", takže to byla opravdu legrace, zvlášť ve chvílích, kdy hru nikdo nečekal.
Brzy vysvitlo slunce, a tak se nám šlo ještě lépe. Ve Frýdlantě jsme našli pěkně ukrytou kešku - v ptačí budce :-).

Při naší první přestávce na svačinu se vyhlásila další celodenní soutež - klíště. Klíště představoval kolíček na prádlo. Účelem bylo ho nepozorovaně připnout nějakému člověku a zároveň si dávat pozor, jestli ho někdo nepřipl třeba vám. Po každých patnácti minutách se vyhlásil "konec klíšťat" a kdo klíště měl na sobě, dostal trestný bodík.
Fakt je, že ikdyž byla trasa z Frýdlantu na Ondřejník dlouhá pouze 3 kilometry, Ondřejník je relativně prudký vrchol, takže nám to chvíli trvalo ho zdolat. Nahoře jsme se pak stavili v hospůdce na oběd. Taky jsme si "zaskotačili" na kolotočích a na houpačce....

Pak jsme se vydali po zelené značce směrem do Kunčic. Tentokrát jsme šli z kopce, takže už to byla pohoda. Do hry se přidalo druhé klíště - tedy další kolíček. Ten někdo dal (pravděpodobně Péťa) na bundu "Panu Baťohovi", a když byl konec klíšťat, nikdo si nevšiml, že ho má Batoh na sobě. A tak jsme si mysleli, že se klíště někam ztratilo a spadlo bůhvíkam. Štěstí, že si ho Shrek všiml :-)
Čas běžel neúprosně a měli jsme co dělat, abychom stihli vlak, který jel ve čtyři hodiny z Kunčic. Proto jsme zařadili další hru - Mrznutí. Někdo z vedoucích se nepozorovaně dostal dál před ostatní děti. Pak už stačilo zakřičet "Mrznééé" a všichni se k němu rozběhli. Protože první tři lidé, kteří k vedoucímu přiběhli, dostali bodíky (stejně jako třeba za Myši apod.).
Na nádraží jsme nakonec přišli dokonce o tři čtvrtě hodiny dřív, než vlak přijel. Zahráli jsme si ještě několik her, doskákala poslední klíšťata a hurá domů. Ve vlaku se spočítaly body za hry a udělily se diplomy a ceny. První skončil Dan, druhý Vojta, třetí Kubík a těsně za nimi Kiki.