Šance 28. - 31.10.

14. listopadu 2010 v 10:48 | Kerol |  Proběhlé akce
Další Šance za námi... (nevíš - li, co jsou to "Šance", klikni ZDE)

Tentokrát jsme si na Šancích pobyli o den déle. Vyrazili jsme již ve čtvrtek odpoledne. Bára nás celou cestu strašila, že nejdeme na Šance, ale jdeme na Lysou horu (nebo zkrátka někam jinam) a pořád nám pokládala tajemné dotazy a udělovala rady jako : ,,Měli jste si vzít do batohu spacák, takhle vám bude v noci zima!" nebo taky :,,Co byste dělali, kdybyste se ztratili sami v lese?".
Takže jsme jí všichni uvěřili, že na Šance nejdem a jdeme na nějakou dobrodružnou výpravu bůhvíkam. Naštěstí to ale nebyla pravda a na Šance jsme nakonec  dorazili, jen jinou cestou než obvykle. :o)

Naše "pětka" velkých, která jela, jako obvykle spala na třech madracích a vůbec nám to nevadilo. Mohu dokonce říct, že mě až překvapilo, kolik tam ještě bylo místa !

Další den ráno nám vedoucí oznámili, že (opět my velcí :)) jdeme na výsadek. To znamenalo, že jsme si sbalili pár nejnutnějších věcí a všichni jsme odjeli autem se zavázanýma očima neznámo kam. Po půlhodině jízdy nás Batoh vysadil, přenechal nám mapu a tázavě se na nás s Čolkem podíval. Čolek (taková dobrá, soucitná duše) asi viděl naše vyděšené obličeje, a tak se nás zeptal, kam chceme jít. Stáli jsme na asfaltové cestě uprostřed lesa, která vedla kamsi dolů. Odpověděli jsme, že asi půjdeme cestou dolů a budeme doufat, že narazíme na značku. Čolek se nad námi smiloval a řekl nám, že "on by dolů nechodil", čímž nám de facto stoprocentně celý výsadek usnadnil. Pak se zavřely dveře auta a my se ocitli sami.
Otevřeli jsme mapu a spočítali jsme si, že jsme ujeli za půl hodiny asi 20 km. Pak nás napadla bláznivá věc. Natka vytáhla z batohu pravítko (ach ta Natka, ještě že má vždy vše) a odměřili jsme si pomyslnou deseticentimetrovou kružnici od místa, kde jsme vyjeli. Zjistili jsme tedy potencionální místa, kde bychom nyní mohli stát a vydali se nahoru po cestě.
Asi po dvaceti minutách jsme narazili na značku. Okamžitě jsme se zorientovali v mapě, protože z míst, kde jsme mohli být, byla modrá jen v jednom místě. Navíc k ní vedla lesní neznačená cesta. Měli jsme vyhráno. Šli jsme na Gruň.
Nutno podotknouti, že celý výlet byla super akce. Nasmáli jsme se, seznámili jsme se s místní kočkou, zkoušeli tvrdost ledu v kalužích a povídali jsme si o všem možném. V táboře jsme byli za tři hodiny.
Podzim
Foto : pohled na krajinu Šancí

Vlčata a Světlušky měli zatím nastarost uvaření vajíček na ohni. Bylo překvapivé, že jim tato činnost trvala téměř čtyři hodiny. Nu co, příště to snad bude lepší, chce to praxi :).
Zbytek dne jsme hráli spoustu rozmanitých her a také jsme se naučili hrát Texas Holdem Poker.
Hry venku
Foto :  Šance a několik dětí při hře (?)

Další den ráno jsme zcela propadli pokrovému nadšení a celé dopoledne jsme hráli Poker (malí hráli hry venku, někteří šli na Gruň). Danek získal novou přezdívku - All in, neboli "Olin", protože vsázel pořád all in a rychle prohrával. Odpoledne jsme pak hráli spoustu bojovek a večer skvělou hru "Bludičky".My velcí jsme šli spát trochu později. Dan nám vyprávěl jeho "pohádku na dobrou noc" - aneb naši budoucnost s nezapomenutelnými hláškami typu: ,,A jak jsi byla v
tom Kauflandu, tak najednou do tebe narazilo..... vrtulník !"
Další den jsme si hezky vyspávali. Konečně jsme tak načerpali nové síly, abychom mohli po obědě vyrazit vstříc civilizaci. Však už jsme taky byli pěkně špinaví :D. Sbalili jsme si věci, pohráli ještě pár her a vyrazili zpět po tomto náročném prodlouženém víkend
u. V hospodě na Ostravici jsme si ještě dali čajík a pak jsme již uháněli domů odpoledním autobusek směr Ostrava (který měl víc než 30 minut zpoždění).
Za měsíc znova ! :)

ŠanceFoto : přehrada Šance
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama