Listopad 2010

Výzva aneb přidej se k nám i ty !

16. listopadu 2010 v 11:15 Aktuální dění
 • Chceš se naučit přežít v přírodě ?
 • Hledáš dobrodružství?
 • Chybí ti kamarádi ?
 • Chceš objevit a dovědět se věci, na které bys sam/a nikdy nepřišel/la ?
 • Chceš navštívit místa, na která by ses jinak nikdy nedostal/a ?
 • Baví tě hrát hry a poznávat přírodu ?
 • Chceš zažít spousty okamžiků, na které se jen tak nezapomíná ?
 • Už tě nebaví sedět pořád doma, kde se nic neděje ?

Pak neváhej a přidej se k nám ! Protože....

.... skauti Ještěr Ostrava-Svinov nabírají nové členy !

Nabíráme všechny kluky a holky, kteří jsou čestní, chtějí zažít skvělé chvíle s prima lidmi a nebojí se nových zážitků !
Pokud je ti 6-16 let, neváhej a přijď mezi nás. Skaut je největší výchovné hnutí v Česku, tak proč ho nezkusit také ?
Horolezení


Máš - li 6-11 let a chodíš do první až páté (popřípadě šesté) třídy, noví kamarádi na tebe čekají každý ČTVRTEK od 16,30 - 18,00.

Pokud máš 12 - 16 let a chodíš do šesté až deváté třídy (nebo do prváku SŠ), rádi se s tebou budeme potkávat každé ÚTERÝ od 16,30 - 18,00.Zaujali jsme tě ? Více informací o čase a místu schůzek se dozvíš TADY.

Zajímá tě, co se na schůzkách dělá a jaký je program ? Klikni SEM.

Chceš se k nám přidat, popř. navštívit nezávazně několik schůzek a pak se rozhodnout ? Napiš nám na e-mail samkova.barbora@seznam.cz, nebo napiš vzkaz vpravo v menu (ale uveď na sebe zpětný kontakt, ať můžeme odpovědět!).

Těšíme se na tebe !
stany
Jak jsme se staly polovičními vedoucími aneb Čekatelský kurz

16. listopadu 2010 v 11:13 | Natka |  O našem středisku
Jóóó! Udělaly jsme Čekatelky! Jestli se o tom chcete dozvědět více, tak čtěte:

Schůzky

16. listopadu 2010 v 10:44 O našem středisku

Oddíl rangers, roverů a starších skautů - Sovy (tj. 14 - 17 let)
 • Scházejí se každé ÚTERÝ od 16,30 - 18,00 hodin.
 • Vede je Kerol a Natka (kontakt : kerhom@seznam.cz )
 • Informace o činnosti na schůzkách získáš v rubrice "Rangers a Roveři"

Oddíl světlušek, vlčat a mladších skautů - Ještěrky (tj. 6 - 13 let)
 • Schůzky probíhají každý ČTVRTEK od 16,30 - 18,00 hodin.
 • Vede je Bára a Irena (kontakt : samkova.barbora@seznam.cz )
 • Informace o náplni schůzek najdeš v rubrice "Světlušky a vlčata"

A kde se schůzky vlastně konají ?

Stačí, pokud pojedete autobusem číslo 46, 64, 53, 37 a vystoupíte ve Svinově na zastávce Svinov, náměstí (u kostela).
Dál už je cesta viditelná v mapě.

Šance 28. - 31.10.

14. listopadu 2010 v 10:48 | Kerol |  Proběhlé akce
Další Šance za námi... (nevíš - li, co jsou to "Šance", klikni ZDE)

Tentokrát jsme si na Šancích pobyli o den déle. Vyrazili jsme již ve čtvrtek odpoledne. Bára nás celou cestu strašila, že nejdeme na Šance, ale jdeme na Lysou horu (nebo zkrátka někam jinam) a pořád nám pokládala tajemné dotazy a udělovala rady jako : ,,Měli jste si vzít do batohu spacák, takhle vám bude v noci zima!" nebo taky :,,Co byste dělali, kdybyste se ztratili sami v lese?".
Takže jsme jí všichni uvěřili, že na Šance nejdem a jdeme na nějakou dobrodružnou výpravu bůhvíkam. Naštěstí to ale nebyla pravda a na Šance jsme nakonec  dorazili, jen jinou cestou než obvykle. :o)

Naše "pětka" velkých, která jela, jako obvykle spala na třech madracích a vůbec nám to nevadilo. Mohu dokonce říct, že mě až překvapilo, kolik tam ještě bylo místa !

Další den ráno nám vedoucí oznámili, že (opět my velcí :)) jdeme na výsadek. To znamenalo, že jsme si sbalili pár nejnutnějších věcí a všichni jsme odjeli autem se zavázanýma očima neznámo kam. Po půlhodině jízdy nás Batoh vysadil, přenechal nám mapu a tázavě se na nás s Čolkem podíval. Čolek (taková dobrá, soucitná duše) asi viděl naše vyděšené obličeje, a tak se nás zeptal, kam chceme jít. Stáli jsme na asfaltové cestě uprostřed lesa, která vedla kamsi dolů. Odpověděli jsme, že asi půjdeme cestou dolů a budeme doufat, že narazíme na značku. Čolek se nad námi smiloval a řekl nám, že "on by dolů nechodil", čímž nám de facto stoprocentně celý výsadek usnadnil. Pak se zavřely dveře auta a my se ocitli sami.
Otevřeli jsme mapu a spočítali jsme si, že jsme ujeli za půl hodiny asi 20 km. Pak nás napadla bláznivá věc. Natka vytáhla z batohu pravítko (ach ta Natka, ještě že má vždy vše) a odměřili jsme si pomyslnou deseticentimetrovou kružnici od místa, kde jsme vyjeli. Zjistili jsme tedy potencionální místa, kde bychom nyní mohli stát a vydali se nahoru po cestě.
Asi po dvaceti minutách jsme narazili na značku. Okamžitě jsme se zorientovali v mapě, protože z míst, kde jsme mohli být, byla modrá jen v jednom místě. Navíc k ní vedla lesní neznačená cesta. Měli jsme vyhráno. Šli jsme na Gruň.
Nutno podotknouti, že celý výlet byla super akce. Nasmáli jsme se, seznámili jsme se s místní kočkou, zkoušeli tvrdost ledu v kalužích a povídali jsme si o všem možném. V táboře jsme byli za tři hodiny.
Podzim
Foto : pohled na krajinu Šancí

Vlčata a Světlušky měli zatím nastarost uvaření vajíček na ohni. Bylo překvapivé, že jim tato činnost trvala téměř čtyři hodiny. Nu co, příště to snad bude lepší, chce to praxi :).
Zbytek dne jsme hráli spoustu rozmanitých her a také jsme se naučili hrát Texas Holdem Poker.
Hry venku
Foto :  Šance a několik dětí při hře (?)

Další den ráno jsme zcela propadli pokrovému nadšení a celé dopoledne jsme hráli Poker (malí hráli hry venku, někteří šli na Gruň). Danek získal novou přezdívku - All in, neboli "Olin", protože vsázel pořád all in a rychle prohrával. Odpoledne jsme pak hráli spoustu bojovek a večer skvělou hru "Bludičky".My velcí jsme šli spát trochu později. Dan nám vyprávěl jeho "pohádku na dobrou noc" - aneb naši budoucnost s nezapomenutelnými hláškami typu: ,,A jak jsi byla v
tom Kauflandu, tak najednou do tebe narazilo..... vrtulník !"
Další den jsme si hezky vyspávali. Konečně jsme tak načerpali nové síly, abychom mohli po obědě vyrazit vstříc civilizaci. Však už jsme taky byli pěkně špinaví :D. Sbalili jsme si věci, pohráli ještě pár her a vyrazili zpět po tomto náročném prodlouženém víkend
u. V hospodě na Ostravici jsme si ještě dali čajík a pak jsme již uháněli domů odpoledním autobusek směr Ostrava (který měl víc než 30 minut zpoždění).
Za měsíc znova ! :)

ŠanceFoto : přehrada Šance