Říjen 2010

Navádění podle GPS

8. října 2010 v 13:03 | Míša |  Proběhlé akce
Jak jistě víte, skaut není jen o hrách,ale i o tom naučit se něco nového, co se nám může v životě hodit. Tentokrát jsme dostali GPSku. Pomocí ní jsme se měli dostat z jednotlivých míst na další,kde byly na nějakém ukrytém papírku papírku napsáné další souřadnice.
Některé papírky byly teda schované velmi dobře,ale našli jsme všechny, i když jeden s nápovědou :)

Zpátky jsme dorazili všichni celí,nikdo se neztratil (kupodivu) a jsme rádi,že jsme se zase něco nového naučili :)

Šance, naše oblíbená destinace

2. října 2010 v 16:57 | Kerol |  O našem středisku
Co jsou to vlastně ty slavné "Šance", o kterých se zde na webu zmiňujeme a kam jezdíme na výpravy ?
Šance jsou naše oblíbená turistická "základna", kam jezdíme asi třikrát za školní rok na klasické trojdenní výpravy + o prázdninách na tábor. Je to úžasné místo, velice blízké Lysé hoře s chatou, latrínou, "bužinou", táborovým kruhem, hřištěm a mnoha dalšími pro nás atraktivními zákoutími.

Šance v zimě 2010
Foto : Šance v zimě (březen 2010)

Cestou tam ujdete něco kolem desíti kilometrů. Je to vysoko v horách, takže tam samo sebou nejezdí žádné autobusy a taktak tam dojede auto, které ovšem stejně parkuje dobrých 300 metrů nad chatou, tudíž se z něj všechny věci musí snášet dolů. To znamená, že si každý účastník výpravy na Šance nese své osobní věci (jako je například oblečení, hygienické potřeby aj.) celou cestu, tam i zpět sám. V autě se vozí jen jídlo, kytara apod.
Jak už jsem naznačila, v chalupě není žádné splachovací wc, nýbrž je venku latrína (neboli suché wc). V chatě není ani elektřina, je tedy nutné nezapomenout baterku, o teplé vodě ani nemluvě ;-) (na táboře se ale normálně v teplé koupeme, speciálně pro tento účel se vždy ohřívá voda...).
Na Šancích je čas vyplněn hrami, zpěvem, kreslením, turistikou, poznáváním přírody,.....


klubovna na Šancích
Foto: Na Šancích za jednoho zimního odpoledne...


Vidíte tedy, že jsou to podmínky pro skauty jako stvořené :-)