Výprava na Půlčínské skály 19.9. - 20.9

23. září 2009 v 12:27 | Kerol |  Proběhlé akce
Další, tedy první výprava tohoto šk. roku je za námi. A rozhodně podle mého názoru stála za to. Sice nás celkem bylo jen 7, protože nikdo neměl čas, byl nemocný apod., ale bylo to stejně skvělé.
V sobotu jsme strávili spoustu času na Čertových skalách, které jsme si hezky prolezli. Následně jsme putovali do tábořiště. Tam jsme si uvařili večeři a opekli párky (mě samozřejmě spadl do ohně :D). Potom jsme si sestavili své postele (celta, karimatka, spacák) a ulehli pod hvězdami poseté nebe. To bylo asi osm hodin. My děti jsme následující čtyři hodiny strávili neustálými diskuzemi, chichotáním, pozorováním hvězd apod. (nejvíc bylo samozřejmě slyšet mne). Pak jsme v určité chvíli všichni usli, aniž bychom to plánovali (jenže jsme už byli tak unavení, že to jinak nešlo).
Ráno jsme se po vydatné snídani vydali na průzkum Pulčínských skal, což jsme předešlý den nestihli. Výstup na jejich vrchol byl trošku vyčerpávající, ale netrval nám dlouho. Pak jsme se na jedné ze skal učili slaňovat. Byla to legrace a všem nám to vcelku šlo. Touto činností jsme strávili skutečně hodně času, takže ho potom už moc nezbylo. Ale věděli jsme, že se někde ve skalách vyskytuje jeskyně, do které jsme se chtěli mermomocí podívat. Tož pátrali jsme po ní, sem tam jsme někde zhučeli, nebo nechtěně sjeli, a aby se neřeklo, posbírali jsme nějaké odpadky co jsme našli, abychom ulevili matce přírodě. Snad nám ale nebylo souzeno do jeskyně vstoupit, neboť jsme ji nenašli a vrátili jsme se na oběd, který už byl skoro uvařený. Najedli jsme se, sbalili si věci a ještě chvíli relaxovali (my děti, stále plné energie jsme hráli ringo, naši opatrovatelé zvaní též vedoucí se natáhli na karimatky). Pak jsme dobalili poslední věci a vyrazili jsme zpět domů. Cestou jsme ještě navštívili hospodu zvanou Vilík, což byl zážitek skutečně neuvěřitelný. Na nádraží jsme dojedli zbytek makovce, který nám zbyl od rána a vraceli se vlakem domů. Nutno podotknout, že tato výprava je skutečně nezapomenutelná a myslím, že se už všichni těšíme na Šance (už za čtrnáct dní!!!).
(Autor : Kerol, psáno ve škole před písemkou z dějepisu v učebně IVT :D)....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama